| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction, Intake |
| Air Flow | 1060 m³/h, 1670m³/h |
| Noise Level | 53.5dB(A) |
| Mounting | Wall Mounted |
| Face Dimensions | 476 x 473mm |
| Depth | 167mm |
| Face Height | 476mm |
| Face Width | 473mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 315mm |
| Series | WX12 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.