| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction, Intake |
| Air Flow | 1002 m³/h, 1614m³/h |
| Noise Level | 55dB(A) |
| Mounting | Window Mounted |
| Face Dimensions | 408 x 380mm |
| Depth | 161mm |
| Face Height | 408mm |
| Face Width | 380mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 315mm |
| Series | GX12 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.