| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction, Intake |
| Air Flow | 670m³/h |
| Mounting | Window Mounted |
| Face Dimensions | 311 x 290mm |
| Depth | 110mm |
| Face Height | 311mm |
| Face Width | 290mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 225mm |
| Series | GX9 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.