| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction |
| Noise Level | 11.5dB(A) |
| Mounting | Wall Mounted |
| Face Dimensions | 263 x 224mm |
| Depth | 161mm |
| Face Height | 263mm |
| Face Width | 224mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 100mm |
| Configuration | Rectangular |
| Special Features | Adjustable Humidity Sensor, Adjustable Timer Overrun, Constant Trickle Option, Delay On Timer Option |
| Series | Solo Plus |
| Termination Type | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.