| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction, Intake |
| Air Flow | 332 (Low) m³/h, 571 (Medium) m³/h, 761 (High) m³/h |
| Noise Level | 40dB |
| Mounting | Ceiling Mounted, Wall Mounted |
| Face Dimensions | 302 x 304mm |
| Depth | 189mm |
| Face Height | 302mm |
| Face Width | 304mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 225mm |
| Configuration | Rectangular |
| Special Features | Easy Fit Connector Top Socket Standard on all Models, Long Life Lo-Carbon Motor Lasts Twice as Long as Conventional Motors, Reduces Your Carbon Footprint, Up to 70% Energy Saving, Wired or Wireless Fan Models Available |
| Series | T-Series |
| Termination Type | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.