| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction |
| Noise Level | 17 → 20dB(A) |
| Mounting | Wall Mounted, Window Mounted |
| Face Diameter | 177mm |
| Depth | 81mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 150mm |
| Configuration | Round |
| Special Features | 3 Speed, Bluetooth Control, Continuous or Intermittent, Humidistat and Timer, IP44 |
| Series | Svara |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.