| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction |
| Noise Level | 38dB(A) |
| Mounting | Ceiling Mounted, Wall Mounted |
| Face Diameter | 115mm |
| Face Dimensions | 261 x 231mm |
| Depth | 140mm |
| Face Height | 261mm |
| Face Width | 231mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 100mm |
| Configuration | Rectangular |
| Special Features | Fast Installation, Ultra Quick Ventilation |
| Series | Centrif Duo Plus |
| Termination Type | Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.