| Fan Type | Extractor |
| Function | Extraction, Insufflation |
| Air Flow | 1100 m³/h, 700m³/h |
| Noise Level | 46dB(A) |
| Mounting | Window Mounted |
| Face Dimensions | 403 x 368mm |
| Depth | 150mm |
| Face Height | 403mm |
| Face Width | 368mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 300mm |
| Series | HV |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.