| Fan Type | Axial Plate Fan |
| Air Flow | 1440m³/h |
| Noise Level | 62dB |
| Face Diameter | 397mm |
| Face Dimensions | 397 (Dia.) x 80mm |
| Depth | 80mm |
| Supply Voltage | 230 V ac |
| Duct Size | 325mm |
| Series | A Series |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.