| Supply Voltage | 230 V ac |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | AC |
| Series | R2E220 |
| Width | 221.4mm |
| Depth | 71mm |
| Dimensions | 221.4 (Dia.) x 71 Dmm |
| Fan Speed | 2700rpm |
| Noise Level | 70dB(A) |
| Bearing Type | Ball |
| Direction of Curve | Backward |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.