| Supply Voltage | 230 V ac |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | AC |
| Air Flow | 290m³/h |
| Series | R2E |
| Width | 133mm |
| Depth | 91mm |
| Fan Speed | 2800rpm |
| Noise Level | 56dB |
| Bearing Type | Ball |
| Direction of Curve | Backward |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.