| Supply Voltage | 230 V ac |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | AC |
| Air Flow | 910m³/h |
| Series | G4E180 |
| Height | 332mm |
| Width | 296mm |
| Depth | 183mm |
| Dimensions | 332 x 296 x 183mm |
| Fan Speed | 1170rpm |
| Noise Level | 66dB |
| Bearing Type | Ball |
| Mounting Hole Spacing | 258 x 163mm |
| Direction of Curve | Forward |
| Mounting Hole Diameter | 7mm |
| Vertical Hole Spacing | 258mm |
| Horizontal Hole Spacing | 163mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.