| Supply Voltage | 230 V ac |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | AC |
| Air Flow | 565m³/h |
| Series | D4E146 |
| Height | 216mm |
| Width | 203mm |
| Depth | 203mm |
| Dimensions | 216 x 203 x 272mm |
| Fan Speed | 780rpm |
| Noise Level | 46dB |
| Bearing Type | Ball |
| Mounting Hole Spacing | 100 x 247mm |
| Direction of Curve | Forward |
| Vertical Hole Spacing | 100mm |
| Horizontal Hole Spacing | 247mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.