| Supply Voltage | 230 V ac |
| Blower Type | Centrifugal |
| AC or DC Operation | AC |
| Air Flow | 700m³/h |
| Series | D2E 133 |
| Height | 180mm |
| Width | 254mm |
| Depth | 171.5mm |
| Dimensions | 180 x 254 x 171.5mm |
| Fan Speed | 2100rpm |
| Noise Level | 59dB |
| Bearing Type | Ball |
| Mounting Hole Spacing | 92 x 238mm |
| Direction of Curve | Backward/Forward |
| Commutation Type | Electronic |
| Mounting Hole Diameter | 5.5mm |
| Vertical Hole Spacing | 92mm |
| Sensor Output Type | Voltage Output |
| Horizontal Hole Spacing | 238mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.