| Supply Voltage | 24 V dc |
| Blower Type | Blower |
| AC or DC Operation | DC |
| Air Flow | 221.74m³/h |
| Series | Windjammer - Bypass 5.7" |
| Height | 149.4mm |
| Width | 149.4mm |
| Depth | 153.5mm |
| Dimensions | 149.4 x 149.4 x 153.5mm |
| Commutation Type | Brushless |
| Static Pressure | 26.01in/H2O |
| Outlet Diameter | 44.5mm |
| Mounting Hole Diameter | 4.3mm |
| Sensor Output Type | Tach Output |
| Special Features | Speed Control |
| Inlet Diameter | 44.5mm |
| Termination Type | Lead Wire |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.