| Supply Voltage | 120 V ac |
| Blower Type | Blower |
| AC or DC Operation | AC |
| Air Flow | 238.76m³/h |
| Series | Windjammer - Bypass 5.7" |
| Height | 150mm |
| Width | 150mm |
| Depth | 153.7mm |
| Dimensions | 150 x 150 x 153.7mm |
| Maximum Current | 10A |
| Commutation Type | Brushless |
| Static Pressure | 38.83in/H2O |
| Outlet Diameter | 44.45mm |
| Mounting Hole Diameter | 4.3mm |
| Special Features | Speed Control |
| Inlet Diameter | 44.45mm |
| Termination Type | Header |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.