| Supply Voltage | 115 V ac |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 18W |
| Maximum Current | 190mA |
| Depth | 25mm |
| Dimensions | 120 x 120 x 25mm |
| Air Flow | 109m³/h |
| Noise Level | 46dB |
| Fan Speed | 2300rpm |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.