| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 25mm |
| Power Consumption | 1.68W |
| Maximum Current | 140mA |
| Depth | 120mm |
| Dimensions | 120 x 120 x 25mm |
| Air Flow | 127m³/h |
| Noise Level | 34dB |
| Fan Speed | 2200rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Vapo |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.