| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 30mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 30mm |
| Power Consumption | 390mW |
| Maximum Current | 92mA |
| Depth | 10mm |
| Dimensions | 30 x 30 x 10mm |
| Air Flow | 4.6cfm |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.