| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 60mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 2.22W |
| Maximum Current | 213mA |
| Depth | 15mm |
| Dimensions | 60 x 60 x 15mm |
| Air Flow | 30.4cfm |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.