| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 1in |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 3.1in |
| Maximum Current | 160mA |
| Depth | 3.1in |
| Dimensions | 1 x 3.1 x 3.1in |
| Air Flow | 9.74 → 25.02cfm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.