| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 3.6in |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 1in |
| Power Consumption | 2.52W |
| Maximum Current | 210mA |
| Depth | 3.6in |
| Dimensions | 3.6 x 3.6 x 1in |
| Air Flow | 48.43cfm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.