| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 1in |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 4.7in |
| Maximum Current | 350mA |
| Depth | 4.7in |
| Dimensions | 4.7 x 4.7 x 1in |
| Air Flow | 33.20 → 78.41cfm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.