| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 2.8in |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 0.4in |
| Power Consumption | 2.16W |
| Maximum Current | 250µA |
| Depth | 2.8in |
| Dimensions | 2.8 x 2.8 x 0.4in |
| Air Flow | 21.33cfm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.