| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 92mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 92mm |
| Power Consumption | 5.04W |
| Maximum Current | 420mA |
| Depth | 25.2mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 92 x 92 x 25mm |
| Air Flow | 132m³/h |
| Noise Level | 44dB |
| Fan Speed | 5000rpm |
| Sensor Output Type | PWM, Tachometer |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP68 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.