| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 80mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 80mm |
| Power Consumption | 8.64W |
| Maximum Current | 360mA |
| Depth | 25mm |
| Dimensions | 80 x 80 x 25mm |
| Air Flow | 81.9cfm |
| IP Rating | IP68 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.