| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 92mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 92mm |
| Power Consumption | 13.9W |
| Maximum Current | 580mA |
| Depth | 32mm |
| Termination Type | Molex Connector |
| Dimensions | 92 x 92 x 32mm |
| Air Flow | 109.5cfm |
| Noise Level | 63dB(A) |
| Fan Speed | 9600rpm |
| Sensor Output Type | Pulse |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP68 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.