| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 80mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 80mm |
| Power Consumption | 57.6W |
| Maximum Current | 4.8A |
| Depth | 38mm |
| Dimensions | 80 x 80 x 38mm |
| Air Flow | 141.3cfm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.