| Supply Voltage | 48 V dc |
| Height | 172mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 150mm |
| Power Consumption | 33.6W |
| Maximum Current | 700mA |
| Depth | 51mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 172 x 150 x 51mm |
| Air Flow | 509.7m³/h |
| Noise Level | 60dB(A) |
| Sensor Output Type | Pulse |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP68 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.