| Supply Voltage | 48 V dc |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 11.52W |
| Maximum Current | 240mA |
| Depth | 25mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 120 x 120 x 25mm |
| Air Flow | 3.8m³/min |
| Noise Level | 57dB(A) |
| Fan Speed | 6400rpm |
| Sensor Output Type | PWM |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.