| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 40mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 40mm |
| Power Consumption | 30.24W |
| Maximum Current | 2.52A |
| Depth | 56mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 40 x 40 x 56mm |
| Noise Level | 70dB(A) |
| Fan Speed | 25500 (Outlet) RPM, 29500 (Inlet) RPM |
| Sensor Output Type | PWM |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.