| Supply Voltage | 5 V dc |
| Height | 25mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 1.7W |
| Maximum Current | 340mA |
| Depth | 60mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 60 x 60 x 25mm |
| Air Flow | 31.8m³/h |
| Noise Level | 28dB(A) |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.