| Supply Voltage | 60 V dc |
| Height | 92mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 92mm |
| Power Consumption | 12W |
| Maximum Current | 200mA |
| Depth | 25mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 92 x 92 x 25mm |
| Air Flow | 117.2m³/h |
| Noise Level | 39dB |
| Fan Speed | 3200rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.