| Supply Voltage | 5 V dc |
| Height | 60mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 60mm |
| Power Consumption | 1.2W |
| Maximum Current | 230mA |
| Depth | 15mm |
| Dimensions | 70 x 70 x 15mm |
| Air Flow | 21.7cfm |
| Noise Level | 32dB(A) |
| Fan Speed | 4300rpm |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.