| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 92.5mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 92.5mm |
| Power Consumption | 3.4W |
| Maximum Current | 150mA |
| Depth | 25mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 92.5 x 92.5 x 25mm |
| Air Flow | 88.3m³/h |
| Noise Level | 35dB |
| Fan Speed | 2900rpm |
| Direction of Curve | Backward |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.