| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 80mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 80mm |
| Power Consumption | 2.4W |
| Maximum Current | 50mA |
| Depth | 28mm |
| Termination Type | Wire |
| Dimensions | 80 x 80 x 15mm |
| Air Flow | 0.61m³/min |
| Fan Speed | 2000rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.