| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 180mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 180mm |
| Power Consumption | 80W |
| Depth | 65mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 180 x 180 x 65mm |
| Air Flow | 679.6m³/h |
| Noise Level | 65dB |
| Fan Speed | 3250rpm |
| Direction of Curve | Backward |
| IP Rating | IP56 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.