| Supply Voltage | 230 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Power Consumption | 42W |
| Depth | 51mm |
| Termination Type | Lead Wire |
| Dimensions | 172 x 51mm |
| Air Flow | 365.3m³/h |
| Noise Level | 59dB |
| Fan Speed | 3200rpm |
| Direction of Curve | Backward |
| IP Rating | IP55 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.