| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 120mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 120mm |
| Power Consumption | 15W |
| Maximum Current | 90mA |
| Depth | 38mm |
| Termination Type | Terminal |
| Dimensions | 120 x 120 x 38mm |
| Air Flow | 186.9m³/h |
| Noise Level | 42dB |
| Fan Speed | 3000rpm |
| Direction of Curve | Forward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.