| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 50mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 50mm |
| Power Consumption | 1.152W |
| Maximum Current | 80mA |
| Depth | 15mm |
| Dimensions | 50 x 50 x 15mm |
| Air Flow | 15cfm |
| Noise Level | 32dB(A) |
| Fan Speed | 5400rpm |
| Bearing Type | Sintec |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.