| Supply Voltage | 12 V dc |
| Height | 40mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 40mm |
| Power Consumption | 2.76W |
| Maximum Current | 230mA |
| Depth | 20mm |
| Termination Type | Wire |
| Dimensions | 40 x 40 x 20mm |
| Air Flow | 0.28m³/min |
| Fan Speed | 8500rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.