| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 50.5mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 54mm |
| Power Consumption | 29W |
| Maximum Current | 1.2A |
| Depth | 37.3mm |
| Dimensions | 50.5 x 54 x 40.4mm |
| Noise Level | 67dB(A) |
| Direction of Curve | Forward |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.