| Supply Voltage | 24 V dc |
| AC or DC Operation | DC |
| Power Consumption | 2.9W |
| Maximum Current | 143mA |
| Depth | 60mm |
| Dimensions | 48 x 60mm |
| Air Flow | 34.2m³/h |
| Noise Level | 51dB |
| Fan Speed | 10660rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.