| Supply Voltage | 24 V dc |
| AC or DC Operation | DC |
| Power Consumption | 530mW |
| Maximum Current | 27mA |
| Depth | 36mm |
| Dimensions | 30 x 36mm |
| Air Flow | 8.76m³/h |
| Noise Level | 42dB |
| Fan Speed | 13750rpm |
| Bearing Type | Sleeve |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.