| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 312mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 312mm |
| Power Consumption | 34W |
| Maximum Current | 300mA |
| Depth | 55mm |
| Dimensions | 312 x 312 x 55mm |
| Air Flow | 375m³/h |
| Noise Level | 52dB |
| Fan Speed | 1380rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.