| Supply Voltage | 24 V dc |
| Height | 330mm |
| AC or DC Operation | DC |
| Width | 318mm |
| Power Consumption | 190W |
| Maximum Current | 7.9A |
| Depth | 76.5mm |
| Dimensions | 330 x 318 x 76.5mm |
| Air Flow | 2570m³/h |
| Noise Level | 72dB |
| Fan Speed | 2570rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.