| Supply Voltage | 230 V ac |
| Height | 150mm |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 172mm |
| Power Consumption | 45W |
| Maximum Current | 300mA |
| Depth | 55mm |
| Dimensions | 172 x 150 x 55mm |
| Air Flow | 340m³/h |
| Fan Speed | 2800rpm |
| Bearing Type | Ball |
| IP Rating | IP54 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.