| Supply Voltage | 115 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Power Consumption | 47W |
| Maximum Current | 980mA |
| Depth | 55mm |
| Dimensions | 150 x 55mm |
| Air Flow | 385m³/h |
| Noise Level | 60dB |
| Fan Speed | 2700rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.