| Supply Voltage | 115 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Width | 55mm |
| Power Consumption | 38W |
| Maximum Current | 560mA |
| Dimensions | 150 x 55mm |
| Air Flow | 320m³/h |
| Fan Speed | 2800rpm |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.