| Supply Voltage | 115 V ac |
| AC or DC Operation | AC |
| Power Consumption | 26W |
| Depth | 51mm |
| Dimensions | 172 x 51mm |
| Air Flow | 440m³/h |
| Noise Level | 60dB |
| Fan Speed | 3300rpm |
| Direction of Curve | Backward |
| Bearing Type | Ball |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.